کمپانی ایتالیایی فندی از برندهای لاکچری صنعت مد و فشن می باشد و در سال ۱۹۲۵ میلادی در رم ایتالیا تاسیس شد. این برند در زمینه های تولید کیف و کفش، عطر، لوازم چرم فعالیت می کند. بیشتر عاشقان مُد، فِندی را به خاطر کیف دستی های زنانه از جمله Baguette و البته محصولات خز آن می شناسند.

خانه كوچك مد فِندی پس از ازدواج Edoardo Fendi و Adele Casagrande به یك كمپانی بزرگ تبدیل شد و آن را در رم ایتالیا تاسیس كردند. در ابتدای کار این برند به تولید و فروش وسایلی که از خز ساخته شده بودند می پرداخت و به مرور وارد سایر حوزه های مُد و فَشِن شد. از سال ۱۹۴۶ دختران ‏Adele و ‏Edoardo در این صنعت حضور پیدا کردند و هر کدام توانستند کمک شایانی به رشد این برند لوكس ایتالیایی کنند.

خطوط مُد فندی در دهه های 1980 و 1990 گسترش پیدا کرد. این خطوط شامل طراحی لباس های مردانه، جین، هدایا، عینک و عطر و ادکلن می باشد.

یکی از پر طرفدارترین تولیدات این برند از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۵ با همکاری Silvia Venturini ارائه شد. طراحی کیف دستی که به زیر بازوان می رسید، این طراحی که بالغ بر ۶۰۰ ورژن مختلف دارد، به سرعت طرفداران زیادی پیدا کرد. همچنین سال ۲۰۰۵، سال افتتاح پلازا فندی در رم بود.

 

 

عطر و ادکلن های برند فندی - Fendi

اولین عطر فندی برای بانوان در سال 1985 و اولین رایحه آقايان آن در سال 1988 ارائه شد.
مجموعه ای از رایحه ها در دهه های 1990 و قرن بیست و یکم به همراه عطر محبوب این برند (Fan di Fendi) عرضه شد.جدیدترین عطر فندی در سال 2015 معرفی شد.
 از دیگر عطر، ادکلن، ادوپرفیوم و ادوتویلت های محبوب و پر طرفدار این برند می توان به Fendi Uomo, Palazza Fantasia Fendi و Fan di Fendi اشاره كرد.

و همچنین طراحان و عطرسازان معروفی كه با اين شركت همكاری داشته اند می توان Christine Nage, Jacques Cavallier, Thierry Wasser, Jean Guichard و Delphine Lebeau را نام برد.

فندی در حال حاضر بيش از ۱۶۰ بوتیک در ۲۵ کشور جهان دارد.

 

داستان برند فندی
تاریخ: ۱۳۹۳-۰۲-۰۷ نویسنده: ندا رستمی
فندی یکی از نام‌های بزرگ دنیای مد و لباس است و در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارد. در ادامه به داستان برند فندی خواهیم پرداخت.

داستان برند فندی

فندی, یک شرکت ایتالیایی فعال در زمینه طراحی و تولید لباس و کالاهای لوکس مانند عینک است. این شرکت در سال ۱۹۲۵ توسط ادواردو و ادله فندی(Edoardo and Adele Fendi) تاسیس شد

فندی (fendi)

در حال حاضر شرکت فرانسوی “LVMH” مالک برند فندی محسوب می شود. مشهورترین محصول شرکت فندی، کیف های دستی “باگتی” آن می باشد.

فندی ابتدا به عنوان یک مغازه چرم و خز فروشی در یکی از خیابان های رم فعالیت خود را آغاز کرد. اما اکنون محصولات لوکس را به فروش می رساند.

 

از محصولات مختلف این برند می توان عطر، عینک های آفتابی، ساعت، لباس، کیف‌و‌کفش و غیره را نام برد.

عطر
فندی اولین خط تولید محصولات آرایشی خود را در سال۱۹۸۵ راه اندازی کرد. و بعد از مدتی آن را گسترش داد. نمونه ای از این محصولات عبارتند از:

Fendi Uomo (برای آقایان)
Celebration
Asja و Fantasia (برای خانم ها)
و در آخر محصول “Fan di Fendi” که در سال ۲۰۱۰ تولید شد.
تولیدات برند فندی (fendi)

عینک
خط تولید عینک فندی تحت لیسانس Marchon Eyewear می باشد. فندی علاوه بر تولید عینک آفتابی، عینک طبی نیز تولید می کن. .کلیه عینک های این برند در ایتالیا ساخته می شود و از نظر کیفیت بسیار بالا بوده و همچنین دارای طراحی منحصر به فردی است

عینک فندی (fendi)

ساعت
در حال حاضر فندی ساعت های مردانه و زنانه ای رو تحت عنوان Taramax .تولید می کند که همگی تحت لیسانس سویس است

تولیدات برند فندی (fendi)

خودکار
فندی در سال ۱۹۸۹ اقدام به تولید خودکارهایی با آرم و لوگوی خود کرد، که آنها را با نام Cross Pens معرفی نمود.

تولیدات برند فندی (fendi)

در سال ۲۰۱۲ Ilaria Venturini Fendi با خلاقیتی جالب و با استفاده از قوطی های نوشابه, اقدام به تولید کیف های دستی قابل بازیافت کرد که با استقبال بسیاری رو به رو شد.

در حال حاضر فندی در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا مانند: نیورک، پاریس، لندن، میلان، توکیو و… نمایندگی دارد.