شانل (Chanel) در شیراز

کیف شانل مدل بوی بَگ  (The Boy Bag) یکی از مشهورترین و محبوب ترین کیف های برند شانل می باشد. در سال ٢٠١٢ میلادى، این مدل کیف شانل برای اولین بار در مجموعه فصل بهار و تابستان این برند به دنیای مد معرفی شد که این مدل نسبت به سبک های ‌ قبلی شانل همچون کلاسیک فِلَپ(The Chanel Classic Flap Bag)، مدل شانل ٢.٥٥ (Chanel 2.55) و مدل ریشو (Reissue)  کمی اسپرت‌تر  مى باشد، در واقع به نوعی ترکیبی از  کلاسیک و مدرن است. 
 تولیدکنندگان محصولات جعلی معمولاً  در تقلید و کپی از ظاهر و بیرون این مدل کیف ها  بسیار عالی شده اند و تشخیص این نوع کیف ها با بررسی ظاهر بسیار دشوار شده، بنابراین معمولاً بهتر است به دنبال سرنخ های بیشتر با بررسی دقیق در داخل  کیف و اجزای دیگر آن بپردازید.
حتماً به این نکته توجه داشته باشید که تنها به این دلیل که یک کیف دارای کارت اعتباری می باشد، الزاماً  دلیل بر معتبر و اصل بودن آن نمی باشد و باز هم امکان دارد تقلبی باشد، در واقع همیشه باید هنگام خرید غیر از فروشگاه رسمی  یک برند از اصالت کارت اعتباری  آن اطمینان داشته باشید.  البته توجه نمایید حتی برخی از برند های مشهوری نیز همچون لویی ویتون هرمس همراه کیف هایشان کارت اعتباری ارائه نمی دهند ولی کارت های اعتباری یکی از روش های ساده برای فریب مشتری می باشد.
کارتهای اعتباری اصل کیف های شانل مدل بوی بَگ  تنها یک هولوگرام تمیز طلایی دارند که در سایز با فونت مناسب به روی کارت هک شده ولی بیشتر کارت های تقلبی در گوشه ی بالای سمت راست کارت دارای یک نماد از شانل هستند که این نماد در کارت های اعتباری اصلی وجود ندارد.
یکی دیگر از راه های تشخیص کیف های تقلبی از طریق برچسب هولوگرام  داخل کیف می باشد که شماره  بر روی آن باید با شماره کارت اعتباری مطابقت داشته باشد و عدم تطابق این شماره با شماره بر روی کارت اعتباری به معنای جعلی بودن این کیف می باشد.
یک دیگر از سرنخ های کوچک ولی مهم برای تشخیص کیف تقلبی از اصل کیف های شانل مدل بوی بَگ،  برچسب  داخل کیف می باشد که تمامی متن نوشته باید موازی با دوخت باشد و در ضمن به طرز دوخت و تمیزی آن توجه نمایید.

لویی ویتون (Louis Vuitton) در شیراز

طرز تشخیص کیف لویی ویتون بدون وجود کیف اصلی در کنار کیف فیک خیلی سخت است. 
کیف اصل برچسب هویت دارد که حروف آن نشان دهنده ی محلی می باشد که کیف تولید شده است و عددها بیانگر تاریخ تولید هستند. اولین و سومین عدد نشان دهنده ی هفته تولید و دومین و آخرین عدد نشان دهنده ی سال تولید هستند
همچنین مدل دوخت و نحوه ی دوخت نیز خیلی حرفها برای گفتن دارد! کیف دست راستی که فیک است دوخت نامرتب و خیلی فشرده ای دارد و بعضی مواقع نیز دوخت نامرتب در زیر لایه ها پنهان شده است
کیف فیک، آویز زیپی نامرتب و خرابی دارد و چرم دور میخ روی آن نیز کوچک است. فاصله ی بین زیب و چرم دور گیره نیز بسیار زیاد است.

هرمس (Hermès) در شیراز

برای تشخیص کیف های تقلبی هرمس مدل بیرکین (Birkin) در ابتدا  برچسب (label) که در بالای قفل روی کیف قرار دارد را  بررسی نمایید. البته شاید  نتوانید تفاوت زیادی در اینجا مشاهده کنید، ولی  این استامپ (چاپ) در کیف های هرمس بیرکین اصل بسیار ظریف و زیبا می باشد و به دوخت بالا نزدیک می باشد در صورتی که استامپ روی کیف تقلبی با دوخت دارای فاصله زیادی است و در وسط قفل و دوخت قرار گرفته است.  
اگر می خواهید مطمئن شوید که برچسب کیف اصل  است، به یاد داشته باشید همیشه به جزئیات  کوچک توجه نمایید همچون  برچسب کیف های شانل باید به کوچک ترین جزئیات دقت نمایید، در واقع  همین جزئیات ریز تفاوت ایجاد می کنند.
در مرحله بعد قفل کیف را باز نمایید و پشت بند چرم قفل  را نگاه کنید تا استامپ  که به صورت حک شده می باشد  را بررسی نمایید. هر کیف هرمس توسط یک صنعتگر ساخته شده است، بنابراین هر صنعتگر نماد بازرگانی و استامپ مخصوص خود را دارد که به صورت بسیار ظریفی در کنار مهر حک شده که نشانگر سال ساخت آن است بر روی چرم این کیف دیده می شود. ولی حتی با وجود این استامپ به تنهایی تشخیص  اصل این کیف از  تقلبی آن امکان پذیر نیست و ممکن است یک کیف تقلبی تمامی این جزئیات  را نیز دارا باشد. به عکس زیر توجه 
پس بنابراین در مواردی این چنینی  برای تشخیص به کیفیت استامپ توجه کنید.  در مورد کیف تقلبی(بالای) توجه کنید که استامپ به صورت بسیار عمیق بر روی چرم حک شده است، مثل اینکه با ماشین حک شده است و در ضمن  اندازه آن بزرگتر از  استامپ در کیف های اصل می باشد. این  استامپ بروی کیف اصل   بسیار ظریف تر می باشد به شکلی که شما به سختی می توانید آن را مشاهده کنید.
حتی اگر یک کیف اصل برای مقایسه و تطابق نداشته باشید، می توانید با بررسی تمامی جزئیات کیف بپردازید و در این صورت اگر هر هرگونه اشکال و ایرادی در این کیف پیدا شد  قطعاً دلیل بر تقلبی بودن آن خواهد بود. در کیف های تقلبی همیشه جایی وجود خواهد داشت که  با کیفیت بسیار بالای برند مطابقت ندارد به عنوان مثال  به دوخت نامرتب کیف  توجه نمایید که هویت تقلبی این کیف را فاش می کند. همه چیز در یک کیف اصل هرمس بیرکین از جمله دوخت آن بسیار تمیز و مرتب می باشد،  پس به جزئیات دوخت در این مدل کیف ها هرمس دقت نمایید که به صورت تمیز و مرتب در کنار  لبه ها و گوشه های کیف مشاهده می شوند. 
همین مسئله در مورد رنگ کیف های اصل بیرکین هرمس نیز مطرح می باشد، حتی یک ایراد بسیار جزئی هم نباید در این کیف دیده شود حتی یک نقض بسیار ریز در رنگ این کیف دلیل بر تقلبی بودن آن می باشد

هرمس در در شیراززز