فندی (FENDI)


برند فندی در سال 1925 تاسیس شد و اکنون، یک میراث 90 سالۀ منحصربه‌ فرد دارد. این برند که به خاطر تولیدات خود با مواد خز و چرم مشهور است، امروزه یکی از ابرقدرت ‌های دنیای لاکچری، اکسسوری ‌های نمادین و مجموعه‌ پوشاک نفیس است و این قابلیت را دارد که به شیوه ‌ای منحصر و کاملا مجزا از سایر برندهای لوکس، با خز کار کند. سه نسل از خانواده فندی و همچنین اخیرا با کمک کارل لِگِرفلد، با هم همکاری داشته ‌اند تا فندی را به چیزی که امروز هست، بدل کنند و ابداعات بی ‌سابقه و طراحی‌ های خاص و بدیعی را با کمک هنرِ خز و چرم ،در نود سال گذشته، خلق کنند. در قلب برند فندی، صنعتگران کاردان و بسیار زبدۀ این خانه مد قرار دارند که در طول چندین دهه، با استفاده از نفیس ترین و عالی ترین مواد، امکانات فنی بالا و بالاترین سطحِ صنتعگری، باکیفیت ترین اقلام را ارائه داده اند. . این روندی است که امروزه فندی در تلاش است در نسل ‌های جوان  نیز آن را حمایت و تشویق کند و این اطمینان را حفظ کند  که  در طول دهه های پیش رو نیز از این صنعتگران زبردست ایتالیایی نصیب می برد

سال ‌های ابتدایی  آغاز به کار برند فندی


ادل و ادواردو فندی، اولین فروشگاه خود را در سال 1926 در رم افتتاح کردند. این زن و شوهر، به شکلی جسورانه و بی ‌سابقه با خز‌های گران قیمت، لباس ‌های اکسپریمنتال (آزمایشی) طراحی می ‌کردند و همین کار باعث پیشبرد مجموعه ‌های فندی تا به امروز شده است. یکی از اولین ابداعات پیشروی فندی، دوختِ اینترسیو (intreccio)، است که از نوارهای باریک پوست بره برای خلق اولین کیف‌ های چرمی نرم استفاده می ‌کرد و آن را جایگزینی مدرن برای کیف‌ های چرمی سفتِ پیشین می ساخت. با رشد کردن این خانه مد، 5 دختر این خانواده، یعنی پائولا، آنا، فرانکا، کارلا و آلدا نیز در دهه 50 وارد شرکت شدند. این زمانی بود که آن ها برای اولین بار، خز را با روبان‌ های مخملی و گیاهی در هم آمیختند و پارچه را به یک سطح تزیینی بدل کردند که نمونه ‌اش تا پیش از آن در هیچ‌ کجا دیده نشده بود.

همکاری فندی و لاگرفلد


در نیمه دوم دهه 1950 داشتن یک لباس خز رویای محبوب بسیاری از زنان بود و البته این رویا بسیار به نفع فندی بود اما پس از تغییرات اجتماعی و… در دهه های 1960 و 1970 این علاقه تغییراتی پیدا کرد که چندان برای فندی باب میل نبود. کارل لاگرفلد یکی از طراحان آلمانی صاحب نام در صنعت مد می‌باشد که در ابتدا در سال 1965 خواهران فندی متوجه این طراح جوان و با استعداد شدند. پیوستن کارل لاگرفلد سرآغاز موفقیت‌های بزرگ این برند شد. گویا ورود کارل به مجموعه، راه و دنیای جدیدی را در طراحی‌های این شرکت بزرگ باز کرد. طراحی لوگوی امروزی این برند (که به شکل دو F که یکی از آن‌ها به شکل معمولی و دیگری به شکل برعکس این حرف است) نیز توسط این طراح بزرگ انجام شده است. در همین سال فندی اولین مجموعه لباس زنانه خود که با خز مزین شده بود را طراحی و معرفی کرد. طراحی این مجموعه توسط لگرفلد انجام شد و این طرح‌ها توسط خریداران خارجی با استقبال بسیاری خوبی رو به رو شدند. شرکت فندی همیشه بخاطر توجه و مراقبت در استفاده از مواد اولیه با کیفیت و انتخاب بهترین جنس‌ها در تولید محصولات خود مشهور بوده است.